29.04.2021

Chcesz mieć piękny uśmiech? Załóż licówki!

Z pewnością każdy z nas chce mieć piękny uśmiech, ale niestety nie wszyscy mogą się takim poszczycić. Na szczęście w dzisiejszych czasach w gabinetach dentystycznych można sobie pomóc, jeżeli uśmiech nie jest tak piękny, jak byśmy chcieli. Dentysta może polecić założenie licówek, które już w jeden dzień sprawią, że uśmiech stanie się bielszy, równiejszy i bardziej atrakcyjny. Czy licówki to dobry pomysł na poprawę wyglądu swoich zębów?

Licówki – sposób na piękne zęby

Nie każdy potrzebuje licówek, niektórym wystarczy po prostu wybielenie zębów. Jest wiele zabiegów, które można wykonać w gabinetach stomatologicznych i które w zaledwie jeden dzień będą w stanie poprawić wygląd twoich zębów. Warto podkreślić, że wybielanie zębów w dzisiejszych czasach jest zabiegiem bezpiecznym i szybkim. Nie trzeba obawiać się tego, że zęby staną się po nim bardziej wrażliwe czy słabsze. Cały zabieg wybielania zębów nie trwa dłużej niż godzinę. Wystarczy więc zaledwie jedna wizyta u dentysty, aby twoje zęby były wybielone. Oczywiście nie każdemu wystarczy samo wybielenie zębów. Jeżeli problematyczny jest dla ciebie nie tylko kolor twoich zębów, ale również ich kształt, to wtedy dentysta zaproponuje ci założenie licówek z kompozytu lub porcelany. Licówki kompozytowe zakłada się podczas jednej wizyty, jednak radzą sobie one wyłącznie z lekko podniszczonymi i przebarwionymi zębami. Jeżeli zęby były leczone kanałowo, są mocno przebarwione lub nawet ukruszone, to wtedy dentysta decyduje o założeniu licówek porcelanowych. Tego typu licówki zakładane są podczas dwóch wizyt w gabinecie stomatologicznym. Po dwóch tygodniach można już cieszyć się nowym uśmiechem. Licówki porcelanowe są dopasowywane do naszych zębów, dzięki czemu leżą idealnie.

Dlaczego warto postawić na licówki?

Jest wiele powodów, dla których warto postawić na założenie licówek. Oczywiście najbardziej rzucającym się w oczy argumentem jest ten dotyczący wyglądu uzębienia. Jeżeli twoje zęby nie podobają ci się i czujesz, że nie możesz swobodnie się uśmiechać, to za pomocą licówek będziesz w stanie natychmiast poprawić swoją samoocenę i po prostu dobrze poczuć się samemu ze sobą. Nie mniej ważnym argumentem jest ten dotyczący zdrowia. Jeżeli twoje zęby są na tyle zniszczone, że utrudniają ci żucie pokarmów, szczególnie tych twardych, stomatologia estetyczna (a więc również założenie licówek) spowoduje, że twój narząd żucia zostanie odtworzony i będzie równie sprawny, jak w pełni zdrowe i naturalne zęby. Zdecydowanie warto więc postawić na licówki, szczególnie że w obecnych czasach dentyści mają do dyspozycji materiały, sprzęt i narzędzia, dzięki którym ich możliwości są praktycznie nieograniczone. Z łatwością przyjdzie im więc uzyskanie naturalnie wyglądających zębów, po których nie będzie widać, że były na nich wykonywane jakiekolwiek zabiegi.

Nie zwlekaj, zadbaj o siebie już dziś!

Troszczymy się zarówno o zdrowie, jak i piękny wygląd, a w rezultacie wspaniałe samopoczucie.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy? W OrthoClinic we Wrocławiu czeka na Ciebie szereg specjalistów - nie tylko z zakresu ortodoncji, ale też szeroko pojętej stomatologii. Nasz zespół odpowie na każde pytanie. Zadzwoń!

Poniedziałek – Piątek: 8.00 – 20.00

keyboard_arrow_up