Spis treści:
- Główne mity na temat biżuterii nazębnej
- Mit 1 - biżuteria nazębna jest dla nich szkodliwa.
- Mit 2 - ozdoby na zębach pozostają na zawsze i nie da się ich bezpiecznie usunąć.
- Mit 3 - biżuteria na zęby powoduje seplenienie.
- Mit 4 - tego typu diamenciki przeznaczone są jedynie dla młodzieży.
- Czy biżuteria nazębna jest zatem całkowicie bezpieczna?
Możliwości wyrażania siebie przez wygląd jest obecnie naprawdę wiele, a jedną z nich jest biżuteria nazębna.
- Ozdoby nazębne to doskonały sposób na podkreślenie swojej osobowości oraz dodanie ciekawego akcentu swojemu uśmiechowi.
- Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę, nie ma się czego obawiać - jest całkowicie bezpieczny!
- Biżuteria nazębna jest przeznaczona dla osób w każdym wieku. Cóż… warto czasami zaszaleć!
Choć wiele osób podchodzi do tematu sceptycznie, ponieważ montaż jakichkolwiek elementów ozdobnych w takim miejscu może wydawać się nierozsądny, jesteśmy tutaj, aby rozwiać mity w tej kwestii! Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy… to aby na pewno bezpieczne?
Główne mity na temat biżuterii nazębnej
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wszelkie ozdoby w okolicy jamy ustnej budzą pewne wątpliwości. Okazuje się, że tak naprawdę zupełnie niepotrzebnie! Poniżej przedstawiamy kilka popularnych przekonań na jej temat, które z prawdą nie mają zbyt wiele wspólnego!
Mit 1 - biżuteria nazębna jest dla nich szkodliwa.
Najczęściej spotykanym stwierdzeniem jest oczywiście to, że uszkadza ona szkliwo, co w rzeczywistości nie jest prawdą. Cóż… sam fakt naklejania czegoś na zęby może wydawać się ryzykowny, ale warto pamiętać, iż w tym przypadku zostało to jak najbardziej przemyślane. Klej, który stosuje się do takich zabiegów to dokładnie ten sam produkt, jaki używany jest do montowania aparatu stałego, a zatem został szczegółowo przebadany. Warto również pamiętać, że ogromne znaczenie ma to, gdzie wykonuje się biżuterię nazębną - niedoświadczona osoba może nie zachować wymaganej higieny.
Mit 2 - ozdoby na zębach pozostają na zawsze i nie da się ich bezpiecznie usunąć.
Tę kwestię wyjaśnimy, nawiązując do poprzedniego przypadku. Skoro wiesz już, że biżuterię montuje się za pomocą kleju ortodontycznego, to oczywiste jest, że można łatwo ją usunąć… przecież zamki aparatu stałego też kiedyś należy zdjąć! Podobnie jak wcześniej - po raz kolejny zwracamy uwagę na to, aby decydować się na tego typu zabiegi jedynie w sprawdzonych miejscach.
Mit 3 - biżuteria na zęby powoduje seplenienie.
Jeśli ozdoby zostały odpowiednio założone, mają dobrze dobrany kształt oraz wielkość, a także osoba montująca je nie przesadziła z ilością kleju, zupełnie nie ma się czego obawiać. W znacznej większości pacjenci decydują się głównie na małe i pojedyncze diamenciki, które po czasie są praktycznie niewyczuwalne. Przeciwwskazana jest biżuteria w dużej ilości!
Mit 4 - tego typu diamenciki przeznaczone są jedynie dla młodzieży.
To oczywiście nieprawda! Niezależnie od wieku, warto jest czasami przełamać lody i poeksperymentować z własnym wyglądem. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli ozdób, a więc każdy znajdzie coś dla siebie, w zależności od upodobań. Niektóre z nich są naprawdę drobne, co pozwala wprowadzić ciekawy element do uśmiechu, bez nadmiernej przesady.
Czy biżuteria nazębna jest zatem całkowicie bezpieczna?
Skoro kwestię mitów mamy już omówioną, to pozostaje jedynie odpowiedzieć na to, ostatnie pytanie. TAK - tego typu ozdoby, założone z dbałością o higienę i wykorzystaniem stworzonych do tego produktów, są jak najbardziej bezpieczne dla naszych zębów i szkliwa! Jeśli więc zastanawiasz się, czy warto wykonać tego typu biżuterię u siebie, a bardzo Ci się ona podoba, nie masz się czego obawiać!
Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu, w którym zawsze dbamy o dobrą atmosferę, a wszystkie zabiegi przeprowadzamy w sposób profesjonalny, z zachowaniem zasad higieny, bo cóż… nie da się ukryć, że ma ona kluczowe znaczenie. W Orthoclinic pokażemy Ci, jak niewielka zmiana potrafi całkowicie odmienić samopoczucie i dodać pewności siebie. Wybór odpowiedniego specjalisty to absolutna podstawa w przypadku biżuterii nazębnej, a więc wybierz mądrze.