Jak przygotować się do leczenia kanałowego?

27.10.2023 - 3 min. czytania - zmodyfikowano: 01.08.2024

Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Nic dziwnego, przecież w znacznym stopniu wpływa on na naszą samoocenę i potrafi sprawić, że czujemy się ze sobą znacznie lepiej. Warto na co dzień dokonywać wyborów, które pozwolą nam go utrzymać i cieszyć się z niego jak najdłużej. Niestety, czasami zdarzają się sytuacje, kiedy zęby wymagają leczenia. Udanie się do odpowiedniego specjalisty i stosowanie się do jego zaleceń, a w późniejszym etapie wykonanie konkretnego zabiegu to podstawa. W dzisiejszym wpisie przedstawimy, w jaki sposób przygotować się do leczenia kanałowego, aby przebiegło jak najbardziej bezproblemowo i komfortowo.

Leczenie kanałowe

Na czym polega leczenie kanałowe? Czy jest się czego bać?

Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorej tkanki z zęba (miazgi) i zastąpieniu jej specjalną masą. Należy pamiętać o tym, że branża dentystyczna stale się rozwija, co przekłada się na powstawanie nowych, coraz bardziej przyjaznych pacjentom metod leczenia. Ogromny ból podczas wizyt to przeszłość — obecne metody pozwalają na uratowanie chorego zęba bez uszczerbku na komforcie pacjenta.

Wiele osób, pamiętając lub słysząc o złych doświadczeniach innych, niemal panicznie boi się leczenia kanałowego. To prawda, że kiedyś stosowano tzw. truciznę, co wiązało się z wieloma niedogodnościami. Obecnie jednak zabieg ten potrafi być niemal całkowicie bezbolesny.

Leczenie kanałowe — jak się do niego przygotować w odpowiedni sposób?

Przede wszystkim najważniejsze jest odpowiednie nastawienie. Wsłuchiwanie się w drastyczne opowieści bliskich o niewyobrażalnym bólu zdecydowanie nie jest tutaj wskazane. Warto pomyśleć o tym, jak o przysłudze dla samego siebie. Nieleczony ząb może w przyszłości sprawiać wiele problemów, jakie trudno będzie zwalczyć. W skrajnych przypadkach zdarza się nawet, że bardzo chore zęby wypadają! Leczenie kanałowe to ratunek dla Ciebie i Twojego uśmiechu. Zabieg pozwoli Ci znów komfortowo funkcjonować, bez nawracającego bólu. Pamiętaj, że doświadczony specjalista zrobi wszystko, co w jego mocy, aby leczenie było dla Ciebie jak najbardziej bezproblemowe i szybkie. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, obecnie na rynku dostępne są innowacyjne metody, dzięki którym zabieg nie jest niczym strasznym.

Kolejna rzecz, o której trzeba pamiętać w przypadku leczenia kanałowego, to cierpliwość. Niestety, w większości przypadków jedna wizyta nie wystarczy. Przygotuj się na około 3. Zapewne zastanawiasz się, od czego to zależy. Przychodzimy z odpowiedzią! Czas leczenia kanałowego wiąże się z tym, jak bardzo chory jest ząb, czy pacjent stosuje się do zaleceń oraz czy pojawia się w określonych terminach u dentysty. Zdrowy i piękny uśmiech jest bezcenny, dlatego dbaj o niego najlepiej, jak potrafisz i uzbrój się w wymaganą cierpliwość!

Czy leczenie kanałowe boli?

Odpowiedź na pytanie, czy leczenie kanałowe boli, zapewne Cię zaskoczy. Otóż najczęściej okazuje się, że to właśnie chora miazga zębowa jest głównym źródłem dyskomfortu, a jej usunięcie i zastąpienie specjalną masą, może przynieść momentalną ulgę. Nie lekceważ jednak objawów — jeśli po zabiegu będziesz odczuwać silny ból i obrzęk, skontaktuj się ze specjalistą. Podczas samego leczenia stosuje się znieczulenie miejscowe, które potrafi całkowicie zniwelować dyskomfort pacjenta.

Leczenie kanałowe — czy warto się na nie zdecydować?

Na to pytanie stanowczo odpowiadamy: TAK! Nie ma się czego bać! Doświadczony zespół specjalistów z pewnością sprawi, że wizyty będą dla Ciebie jak najbardziej komfortowe. Usunięcie stanu zapalnego z zęba w realny sposób wpłynie na jakość Twojego życia. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu pacjentów udaje się do dentysty dopiero wtedy, gdy ich stan jest już naprawdę ciężki — warto zrobić to znacznie wcześniej!

keyboard_arrow_up
Natalia Wiertelorz

Natalia Wiertelorz

Recepcjonistka / Higienistka

W 2015 roku Pani Natalia ukończyła szkołę na kierunku asystentka stomatologiczna. Od grudnia 2015 roku pracowała w gabinecie stomatologicznym Evadent2 we Wrocławiu, gdzie została przygotowana do asysty w stomatologii zachowawczej, endodoncji mikroskopowej, chirurgii, implantologii i protetyce. We wrześniu 2017 roku podjęła naukę na kierunku higienistki stomatologicznej i w 2019 roku uzyskała dyplom. W 2018 roku podjęła pracę w Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy gdzie pracowała głównie w chirurgii i ortodoncji. Dzięki tej pracy zgłębiła swoją wiedze w fotografii stomatologicznej, a także pracy na skanerze wewnątrzustnym. Od kwietnia 2019 roku rozpoczęła pracę w Centrum Ortodontyczno-Stomatologicznym OrthoClinic, gdzie zajmuję się głównie pracą na recepcji, a także wykonuje zabiegi higienizacyjne.

Rysowana mapa pokazująca Orthoclinic

Zapraszamy również zmotoryzowanych

Niestety nie mamy miejsc postojowych bezpośrednio pod naszym gabinetem, które moglibyśmy udostępnić naszym pacjentom. Miejsca takie dostępne są na pobliskich osiedlach wokół bloków mieszkalnych, zarówno na ulicy Przyjaźni, Rodzinnej jak i Sąsiedzkiej. Można też parkować wzdłuż ulicy Krzyckiej.

Nie zwlekaj, zadbaj o siebie już dziś!

Troszczymy się zarówno o zdrowie, jak i piękny wygląd, a w rezultacie wspaniałe samopoczucie.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy? W OrthoClinic we Wrocławiu czeka na Ciebie szereg specjalistów - nie tylko z zakresu ortodoncji, ale też szeroko pojętej stomatologii. Nasz zespół odpowie na każde pytanie. Zadzwoń!

Poniedziałek – Piątek: 8.00 – 20.00

keyboard_arrow_up