Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Nic dziwnego, przecież w znacznym stopniu wpływa on na naszą samoocenę i potrafi sprawić, że czujemy się ze sobą znacznie lepiej. Warto na co dzień dokonywać wyborów, które pozwolą nam go utrzymać i cieszyć się z niego jak najdłużej. Niestety, czasami zdarzają się sytuacje, kiedy zęby wymagają leczenia. Udanie się do odpowiedniego specjalisty i stosowanie się do jego zaleceń, a w późniejszym etapie wykonanie konkretnego zabiegu to podstawa. W dzisiejszym wpisie przedstawimy, w jaki sposób przygotować się do leczenia kanałowego, aby przebiegło jak najbardziej bezproblemowo i komfortowo.
Na czym polega leczenie kanałowe? Czy jest się czego bać?
Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorej tkanki z zęba (miazgi) i zastąpieniu jej specjalną masą. Należy pamiętać o tym, że branża dentystyczna stale się rozwija, co przekłada się na powstawanie nowych, coraz bardziej przyjaznych pacjentom metod leczenia. Ogromny ból podczas wizyt to przeszłość — obecne metody pozwalają na uratowanie chorego zęba bez uszczerbku na komforcie pacjenta.
Wiele osób, pamiętając lub słysząc o złych doświadczeniach innych, niemal panicznie boi się leczenia kanałowego. To prawda, że kiedyś stosowano tzw. truciznę, co wiązało się z wieloma niedogodnościami. Obecnie jednak zabieg ten potrafi być niemal całkowicie bezbolesny.
Leczenie kanałowe — jak się do niego przygotować w odpowiedni sposób?
Przede wszystkim najważniejsze jest odpowiednie nastawienie. Wsłuchiwanie się w drastyczne opowieści bliskich o niewyobrażalnym bólu zdecydowanie nie jest tutaj wskazane. Warto pomyśleć o tym, jak o przysłudze dla samego siebie. Nieleczony ząb może w przyszłości sprawiać wiele problemów, jakie trudno będzie zwalczyć. W skrajnych przypadkach zdarza się nawet, że bardzo chore zęby wypadają! Leczenie kanałowe to ratunek dla Ciebie i Twojego uśmiechu. Zabieg pozwoli Ci znów komfortowo funkcjonować, bez nawracającego bólu. Pamiętaj, że doświadczony specjalista zrobi wszystko, co w jego mocy, aby leczenie było dla Ciebie jak najbardziej bezproblemowe i szybkie. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, obecnie na rynku dostępne są innowacyjne metody, dzięki którym zabieg nie jest niczym strasznym.
Kolejna rzecz, o której trzeba pamiętać w przypadku leczenia kanałowego, to cierpliwość. Niestety, w większości przypadków jedna wizyta nie wystarczy. Przygotuj się na około 3. Zapewne zastanawiasz się, od czego to zależy. Przychodzimy z odpowiedzią! Czas leczenia kanałowego wiąże się z tym, jak bardzo chory jest ząb, czy pacjent stosuje się do zaleceń oraz czy pojawia się w określonych terminach u dentysty. Zdrowy i piękny uśmiech jest bezcenny, dlatego dbaj o niego najlepiej, jak potrafisz i uzbrój się w wymaganą cierpliwość!
Czy leczenie kanałowe boli?
Odpowiedź na pytanie, czy leczenie kanałowe boli, zapewne Cię zaskoczy. Otóż najczęściej okazuje się, że to właśnie chora miazga zębowa jest głównym źródłem dyskomfortu, a jej usunięcie i zastąpienie specjalną masą, może przynieść momentalną ulgę. Nie lekceważ jednak objawów — jeśli po zabiegu będziesz odczuwać silny ból i obrzęk, skontaktuj się ze specjalistą. Podczas samego leczenia stosuje się znieczulenie miejscowe, które potrafi całkowicie zniwelować dyskomfort pacjenta.
Leczenie kanałowe — czy warto się na nie zdecydować?
Na to pytanie stanowczo odpowiadamy: TAK! Nie ma się czego bać! Doświadczony zespół specjalistów z pewnością sprawi, że wizyty będą dla Ciebie jak najbardziej komfortowe. Usunięcie stanu zapalnego z zęba w realny sposób wpłynie na jakość Twojego życia. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu pacjentów udaje się do dentysty dopiero wtedy, gdy ich stan jest już naprawdę ciężki — warto zrobić to znacznie wcześniej!