W 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarsko – Dentystyczny UM im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Podczas stażu podyplomowego pracowała w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Od początku studiów była ukierunkowana, aby zająć się ortodoncją – jedną z wymagających, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonujących dziedzin stomatologii.
Dzięki wysokiemu wynikowi z Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego w listopadzie 2013 roku dostała się na rezydenturę z ortodoncji w Katedrze i Zakładzie Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji UM we Wrocławiu. Po odbyciu szkolenia specjalizacyjnego pod kierunkiem Pani dr hab. n. med. Joanny Antoszewskiej-Smith i złożeniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w dniu 19.03.2018 roku, doktor Kornelia uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie ortodoncji.
Na co dzień rozwija się zawodowo pracując w ośrodku akademickim. Z przyjemnością uczestniczy również w kursach i konferencjach naukowych.
Ortodoncja jest dziedziną, która zmusza do myślenia i wymaga indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Osiągnięcie sukcesu jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniej mechaniki leczenia i przykładaniu uwagi do detali. Każdy wyleczony pacjent jest przyjemnym akcentem w jej pracy, po której stara się odpocząć, najchętniej podczas wyjazdów tych bliższych i tych dalekich. Nie odmawia sobie również czasu spędzonego na literaturze dobrej książki albo w otoczeniu przyjaciół.


Udział w kursach i szkoleniach

  • Szkolenie specjalizacyjne pod kierunkiem dr hab. n. med. Joanny Antoszewskiej-Smith zakończone złożeniem Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego i uzyskaniem tytułu specjalisty w dziedzinie ortodoncji w dniu 19.03.2018 roku.
  • 90-ty Kongres Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Warsaw Orthodontic Congress 2015
  • Kurs Ortodontyczny dr Thomasa Mulligan'a z mechaniki leczenia
  • Kurs Ortodontyczny prof. Hyo-Sang Park "Miniimplanty jako wzmocnienie zakotwienia". Szczecin, 19 września 2015