Stomatologia

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza swoim zakresem obejmuje leczenie próchnicy zębów, odbudowę tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia) oraz leczenie endodontyczne (kanałowe).

W naszej pracy:

 • dążymy aby wizyty przebiegały bezboleśnie i w miłej atmosferze, a znieczulenia oferowane są bez dodatkowych opłat
 • stosujemy najlepszej jakości materiały, które idealnie naśladują naturalne tkanki zęba, stąd są niezauważalne nawet w nietypowych warunkach oświetlenia (np. światło ultrafioletowe w dyskotekach)
 • inwestujemy w wysokiej klasy sprzęt i narzędzia
 • dążymy aby zachować ząb żywy, który jest znacznie bardziej wartościowy niż ząb leczony kanałowo.

Dobra higiena jamy ustnej jest ważną częścią Twojego zdrowia ogólnego, a zdrowy i zadbany uśmiech, jak wiemy, ułatwia życie w wielu sytuacjach!

Profilaktyka stomatologiczna

W ramach profilaktyki stomatologiczne oferujemy szereg zabiegów chroniących zdrowie jak i piękny wygląd zębów.

Stomatologia dziecięca

Wiemy też jak wrażliwi i wymagający potrafią być nasi najmłodsi pacjenci i każdego dnia dążymy aby sprostać tym wysokim oczekiwaniom. Nasze przyjazne i indywidualne podejście przysporzyło nam już wielu przyjaciół w tym zacnym gronie.

Nawet w przypadku próchnicy zębów mlecznych należy jak najszybciej je leczyć ,aby zminimalizować ryzyko przedwczesnej ich utraty. Jeżeli ząb mleczny lub stały u dziecka musi być usuwany z powodu próchnicy, istnieje duże prawdopodobieństwo zainfekowania bakteriami próchnicowymi pozostałych zębów oraz nieprawidłowej wędrówki zawiązków zębów stałych. Tak więc profilaktyka oraz leczenie próchnicy u dzieci powinno być jednym z istotnych priorytetów zdrowotnych. Kolorowe wypełnienia uwalniające fluor, są często przyczyną uśmiechu na twarzach naszych małych pacjentów.

Chirurgia stomatologiczna

Oferujemy naszym pacjentom kompleksową opiekę stomatologiczną, w ramach której leczymy także przypadki wymagające wiedzy i doświadczenia specjalisty chirurgii stomatologicznej.

W ramach usług chirurgicznych:

 • usuwamy zęby – także nietypowo położone zęby zatrzymane i ósemki
 • odsłaniamy zęby zatrzymane w łuku
 • wykonujemy ekstrakcję korzeni i zębów złamanych
 • wykonujemy resekcje /usunięcie/ wierzchołków korzeni
 • wykonujemy plastykę połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową
 • planujemy i wykonujemy zabiegi w zakresie implantoprotetyki
 • uzupełniamy braki kostne materiałem kościo-zastępczym – augmentacja kości
 • prowadzimy zabiegi w obrębie tkanek miękkich jamy ustnej:podcięcie wędzidełka wargi górnej, dolnej, oraz języka
 • usuwamy zmiany o charakterze torbieli, włókniaków i  innych zmian błony śluzowej w obrębie jamy ustnej

Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie, a w trosce o komfort naszych pacjentów stosujemy znieczulenia najwyższej jakości do wszystkich zabiegów.

Protetyka

Uzupełniamy braki zębowe, które mogą powstać po urazie lub utracie zębów z powodów próchnicowych.

Lekarz wykonujący prace protetyczne np. licówki, korony, mosty, protezy szkieletowe, akrylowe lub prace protetyczne na implantach współpracuje z doświadczonymi i sprawdzonymi technikami, dbając o najwyższą jakość, trwałość i odpowiednią estetykę wykonywanych prac. Często leczenie protetyczne wymaga konsultacji z innymi lekarzami np. chirurgiem czy ortodontą, co dzięki zaangażowaniu i współpracy lekarzy Centrum OrthoClinic oferowane jest w jednym miejscu.
W ramach usług protetycznych oferujemy:

Implantologia

Za pomocą implantu uzupełniamy brak zęba nie naruszając przy tym innych zębów. Implantacja zapobiega wczesnemu zanikowi kości w miejscu utraconych zębów.

Poza tym sztuczny ząb wykonany na implancie wygląda lepiej od mostów, gdyż nie jest połączony z sąsiednimi zębami. Tradycyjne techniki uzupełniania zębów takie jak mosty protetyczne cementuje się na zębach zdrowych, które muszą zostać oszlifowane, a niejednokrotnie pozbawione uprzednio żywej miazgi i przeleczone kanałowo. Natomiast implanty pozwalają uniknąć tych wszystkich komplikacji.
Implanty są imitacją prawdziwego korzenia zęba, gdyż są wykonane z tytanu, który zrasta się z kością. Jest on doskonale tolerowany przez organizm i na tyle wytrzymały, aby sprostać obciążeniom, jakim podlegają korzenie naturalnych zębów. Zęby odbudowane na implantach estetyką nie różnią się od zębów naturalnych.
Zapraszamy na konsultację implantologiczną w trakcie której po analizie Państwa dolegliwości przedstawimy możliwe warianty leczenia zarówno z wykorzystaniem implantów jak i dostępnych rozwiązań alternatywnych wraz z ich zaletami i przeciwwskazaniami.