Modelowanie i odświeżanie ust

Modelowanie i odświeżanie ust

W dobie rozpowszechnionego i modnego wręcz stosowania rozmaitych zabiegów chirurgicznych, niezmiernie popularne stało się powiększanie ust. Zapewne jest to spowodowane ponętnym wyglądem jakim charakteryzują się pełne i kształtne usta. Zabieg ten wykonywany jest nie tylko w celu odwrócenia procesu starzenia się skóry, lecz również w celu wymodelowania naturalnego kształtu ust. Dlatego o nadanie ustom pełności, czy podniesienie kącików ust, zwracają się również bardzo młode osoby. Zabieg powiększania ust jest również bardzo popularny wśród nałogowych palaczy, gdyż w efektywny sposób usuwa charakterystyczne, występujące na górnej wardze tzw: "zmarszczki palacza".

Wpływ starzenia się na stan ust:

Proces starzenia się dotyka również naszych ust i związany jest z utrata przez nie jędrności błony śluzowej, w efekcie czego nasze usta, wraz z postępującym czasem tracą kolor i odpowiednie napięcie, kąciki ust zaczynają opadać, a skóra na nich robi się sucha i cienka, przez co nasza twarz przybiera znacząco starszy wygląd. Ponadto korekta, jaką jest modelowanie ust, zazwyczaj dotyczy górnej lub dolnej wargi, a także ich konturu, ze względu na postępujący efekt starzenia się związany z odwodnieniem czerwieni wargowej.

Przebieg zabiegu:

Przed zabiegiem modelowania ust nie są wymagane specjalne przygotowania. Jednakże na około 3 dni przed zabiegiem nie należy stosować takich leków jak witamina E, aspiryna czy leki przeciwkrzepliwe. Nie powinno się także intensywnie nagrzewać ciała oraz wysilać fizycznie w dniu zabiegu. Efekty są widoczne od razu. Zaraz po wykonaniu może pojawić się mały krwiaczek. Po wstrzyknięciu substancji modelującej zdarzają się wystąpienia reakcji zapalnych, takich jak rumień, zaczerwienienie czy obrzęk. Jednakże wszystkie objawy uboczne samoistnie ustępują w przeciągu zaledwie kilku dni. Jest to bardzo mały koszt, w porównaniu z długotrwałymi rezultatami korekcji, które utrzymują się od 9 do 12 miesięcy. Efekty wyglądają bardzo świeżo i naturalnie. W zależności od rodzaju skóry, wieku, czy trybu życia (wpływ na długość utrzymywania się efektów ma w szczególności: ekspozycja na promieniowanie UV oraz palenie papierosów) rezultaty utrzymują się dłużej bądź krócej, a po zabiegu można bezpiecznie powrócić do normalnej aktywności.

Przeciwwskazania:

  • ciąża oraz karmienie piersią
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • stany zapalne skóry takie jak trądzik czy opryszczka.
Modelowanie ust