Implanty

Implant - to tytanowy wszczep w kształcie śruby. Zastępuje naturalny korzeń i stanowi podstawę na której odbudowuję się ząb, bez konieczności obciążania zębów sąsiednich. Implant zapobiega również zanikowi kości ponieważ funkcjonuje jak naturalny ząb. Implant to najbardziej trwałe i stabilne rozwiązanie, pozwalające uzyskać wygląd naturalnego zęba. Implanty pomagają w sytuacji kiedy brakuje jednego, kilku lub wszystkich zębów. Nie ingerują w zęby sąsiednie (szlifowanie w przypadku mostów). Implant to dożywotnia odbudowa utraconych zębów. Jest doskonałą alternatywą dla osób niezadowolonych z użytkowania protez, nie potrafiacych sie do nich zaadaptować, czy zwyczajnie stroniących od uzupełnień ruchomych. Przy całkowitym braku uzębienia wystarczą tylko 4 implanty w szczęce i 4 w żuchwie, by znowu swobodnie gryźć i się uśmiechać (koncepcja all-on-4).

ryc_implant

Implanty wykonywane są z tytanu, gdyż jest to biokompatybilnym materiał, który wgaja się w kość. Jest on stosowany w medycynie od wielu lat jako najlepszy materiał do rekonstrukcji. Międzynarodowe badania potwierdzają idealną tolerancję wszczepu z tytanu przez organizm, brak uczuleń oraz wysoką odporność mechaniczną, gwarantując trwałość i bezpieczeństwo dla pacjenta.

implant1

 

implant2

implant3

 

Zabieg wszczepienia implantu jest bezbolesny (pacjent jest znieczulany miejscowo, jak przy zwykłym leczeniu próchnicy). Po wkręceniu implantu, przed ostateczną odbudową protetyczną, należy odczekać okres niezbędny na integrację implantu z kością (w szczęce 6 miesięcy, w żuchwie 3 miesiące). W tym czasie można nosić uzupełnienie tymczasowe, a daje to gwarancję wytrzymałości i bezpieczeństwa użytkowania implantu.

implantyzebowe